Aktualności

 • Ilustracja do artykułu sekretarz.png

  Sekretarz powiatu Ryszard Anusiewicz na emeryturze

  Na zasłużoną emeryturę odszedł sekretarz powiatu Ryszard Anusiewicz. Swoją funkcję pełnił od 2002 roku. Dwudziestego siódmego marca br. pożegnał się z władzami Powiatu i pracownikami Starostwa Powiatowego.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu samorządowcy.png

  Samorządowcy województwa podlaskiego apelują: Zostańmy w domu!

  Marszałek województwa podlaskiego zainicjował wspólny apel skierowany do mieszkańców regionu.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu ograniczenia.png

  Starostwo otwarte tylko we wtorki i czwartki!

  W okresie stanu epidemii ogłoszonego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim wprowadza ograniczenia w wykonywaniu swoich zadań.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu auto-736794_640-pixabay.jpg

  Wydłużenie do pół roku terminów rejestracji i zgłoszeń pojazdów

  Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim informuje, że w związku z nadzwyczajną sytuacją minister infrastruktury przekazał 16 marca br. ministrowi rozwoju propozycję wprowadzenia zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu zmiana w procedurze.png

  Zmiana w procedurze wydawania orzeczenia o niepełnosprawności

  Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bielsku Podlaskim informuje, iż w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 na obszarze województwa podlaskiego Wojewoda Podlaski wydał 17 marca 2020 r. polecenie o przeprowadzaniu postanowień administracyjnych przez wojewódzkie oraz miejskie/powiatowe zespoły w celu wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności z wyłączeniem osobistego badania stanu zdrowia.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_20180810_120413098-640.jpg

  Miliony złotych na zadania drogowe

  Niemal trzy miliony złotych wyda Powiat Bielski na zadania drogowe realizowane przy udziale środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych. Do budżetu po dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Bielsku Podlaskim trafiło ponad 2,3 mln zł pochodzących z tego źródła.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu XV sesja RP.jpg

  Rada Powiatu w cieniu koronawirusa

  Osiemnastego marca br. w szczególnych warunkach odbyła się XV sesja Rady Powiatu w Bielsku Podlaskim, zwołana w trybie nadzwyczajnym na wniosek Zarządu Powiatu. Ze względu na zagrożenie wirusem wywołującym chorobę COVID-19 radni zasiedli przy osobnych stolikach.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu niedoplatna pomoc prawna.jpg

  Zawieszenie osobistego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

  W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 zawiesza się od 18 do 31 marca 2020 r. osobiste udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach zlokalizowanych w budynku Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim, ul. Mickiewicza 46, pok. 010.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu the-military-2536694_640-pixabay.jpg

  Kwalifikacja wojskowa w 2020 roku zostaje zakończona!

  Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Na mocy tego przepisu kwalifikacja zostaje zakończona 13 marca br. Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 20200313_080621_HDR.jpg

  Posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego

  Realne już zagrożenie epidemiologiczne spowodowane wirusem SARS-CoV-2 i stan przygotowań samorządów i służb oceniono podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony