„Anioły” dla bielskich starostów

Starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski i wicestarosta Piotr Bożko zostali wyróżnieni przez dyrekcję Bielskiego Domu Kultury „Aniołami”. Jest to specjalna nagroda przyznawana przez dyrekcję BDK za wsparcie działalności instytucji.

Ilustracja do artykułu Anioły 1.jpg

Oprócz starostów nagrodę przyznano również przewodniczącemu rady powiatu Andrzejowi Leszczyńskiemu.

„Anioły” to wykonane w drewnie płaskorzeźby. Ich autorką jest pracownik BDK Maria Babulewicz. Zwyczajowo były one przyznawane w czasie odbywającej się corocznie imprezy – Bielskich Klimatów Artystycznych. Ze względu na obowiązujące obostrzenia nie było możliwe zorganizowanie jej w bieżącym roku. Nagrody zostały więc wręczone podczas kameralnego spotkania.

wicestarosta

Powiat bielski wsparł budowę nowej siedziby Bielskiego Domu Kultury kwotą 1 mln zł. Została ona wypłacona w dwóch transzach - w 2019 i na początku 2020 roku.

wyróżnieni aniołami

„Aniołami” zostali także wyróżnieni inni bielscy samorządowcy. Otrzymali je burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski i jego zastępca Bożena Zwolińska, wójt bielskiej gminy Raisa Rajecka i jej zastępca Anatol Filipiuk oraz dwaj przewodniczący rady: miasta Bielsk Podlaski Andrzej Roszczenko i gminy Bielsk Podlaski Stanisław Olszewski.

 

pd, fot. Bielsk.eu

Powrót na początek strony