Bielscy sportowcy nagrodzeni

Po kilkutygodniowej rywalizacji – tym razem nie na sportowych arenach, lecz w Internecie – nadszedł czas na ogłoszenie wyników jubileuszowego plebiscytu na sportowca i trenera 2013 roku.

Ilustracja do artykułu 140616-bielscy1.jpg

Dwunastego czerwca w sali widowiskowej Osiedlowego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim spotkali się młodzi sportowcy i ich trenerzy nominowani do tytułu „Sportowiec 2013 r.” i „Trener 2013 r.”.

Od kilku lat honorowy patronat nad plebiscytem sprawują: senator RP Bohdan Paszkowski, wicemarszałek województwa podlaskiego Walenty Korycki i dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży Stefan Krajewski.

Spotkanie rozpoczęły – nagrodzone rzęsistymi brawami – występy dziecięcego zespołu Violinki działającego przy Osiedlowym Domu Kultury.

zdjęcie: Bielscy sportowcy nagrodzeni

zdjęcie: Bielscy sportowcy nagrodzeni

zdjęcie: Bielscy sportowcy nagrodzeni

Tradycją już się stało, że kapituła plebiscytu honoruje działaczy sportowych szczególnie zasłużonych działalnością na rzecz rozwoju i popularyzacji sportu w powiecie bielskim. W tym roku takie wyróżnienie przyznano pośmiertnie Henrykowi Boleście, człowiekowi zaangażowanemu w dokumentowanie osiągnięć bielskiego sportu. Statuetkę, tradycyjnie ufundowaną przez senatora Paszkowskiego, żonie śp. Henryka Bolesty wręczył starosta bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski. Janina Bolesta nie kryła łez i wzruszenia, dziękując za pamięć o jej zmarłym mężu, który był całym sercem zaangażowany w działalność sportową.

Ogłoszenie wyników rywalizacji rozpoczęło podanie wyników na najlepszego sportowca poszczególnych gmin.

Sportowcem 2013 roku: gminy Bielsk Podlaski został Damian Bańkowski, uczeń Zespołu Szkół w Augustowie, gminy Brańsk – Karolina Makarska (Gimnazjum w Oleksinie), a gminy Wyszki – Kacper Kiszko ze Szkoły Podstawowej w Topczewie. W mieście Bielsk Podlaski rywalizację na sportowca roku wygrał, po raz drugi, Bartłomiej Bedeniczuk, uczeń II LO, a w mieście Brańsk – Piłkarska Drużyna Dziewcząt z Gimnazjum w Brańsku w składzie: Monika Drozdowska, Patrycja Drozdowska, Joanna Godlewska, Aleksandra Kiersnowska, Joanna Kołoszko, Katarzyna Popławska, Monika Puchalska, Agnieszka Sokołowska, Katarzyna Wróblewska.

zdjęcie: Bielscy sportowcy nagrodzeni

zdjęcie: Bielscy sportowcy nagrodzeni

zdjęcie: Bielscy sportowcy nagrodzeni

Puchary laureatom rywalizacji w poszczególnych gminach wręczyli wójtowie Raisa Rajecka i Ryszard Perkowski oraz sekretarz Urzędu Gminy w Brańsku Wojciech Jakubowski.

Po ogłoszeniu wyników rywalizacji w poszczególnych gminach nadszedł czas na przedstawienie laureatów w powiecie.

W kategorii szkoły podstawowe o tytuł sportowca roku rywalizowało 37 młodych sportowców. Tytuł „Sportowca Ziemi Bielskiej 2013” zdobyła Piłkarska Drużyna Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Brańsku w składzie: Klaudia Bachurzewska, Aleksandra Drozdowska, Izabela Drozdowska, Natalia Gołko, Małgorzata Kosińska, Sylwia Markowska, Ewa Mystkowska, Aleksandra Olech, Aleksandra Pietraszko, Anita Rybicka. Młode piłkarki z Brańska wyprzedziły Magdalenę Wawrzeniuk, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku Podlaskim i Kacpra Kiszko (Szkoła Podstawowa Topczewo). Czwarta w tej kategorii była Katarzyna Weremiejuk, miejsce piąte zajął Jakub Wróblewski, a szóste – Maciej Bębeniec.

zdjęcie: Bielscy sportowcy nagrodzeni

W kategorii gimnazja nominacje otrzymało 34 sportowców, a najlepszym okazała się zdobywczyni 5. miejsca w skoku wzwyż na halowych Mistrzostwach Polski, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku Podlaskim, Aleksandra Naumczuk. Druga była Martyna Iwaniuk srebrna medalistka w skoku o tyczce Podlaskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Bielsku Podlaskim), a trzecia – Natalia Tomczuk, złota medalistka w skoku o tyczce z tego samego Gimnazjum. Miejsce czwarte zajął Tomasz Szpakowski, piąte – Kondrat Tomczuk, szósta była Karolina Makarska.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne rywalizowały tylko cztery osoby. Tytuł zdobył po raz trzeci B. Bedeniczuk, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w skoku wzwyż, wyprzedzając koszykarza MOSiR M. Bębeńca i Karolinę Sosnę, kapitan I ligowej drużyny futsalu Tura Bielsk Podlaski oraz Michała Walczuka.

Do tytułu sportowiec Ziemi Bielskiej 2013 w kategorii senior nominację otrzymało dziewięciu sportowców. Tytuł zdobył Łukasz Kuczyński, drugi był Karol Jakubowski, trzeci Karol Car. Na dalszych miejscach uplasowali się: Krystian Kulikowski (IV), Kordian Juźwiuk (V) i Radosław Żero (VI).

zdjęcie: podziękowania

Tytuł honorowego sportowca ziemi bielskiej 2013 czytelnicy „Wieści Podlaskich” przyznali Kamili Lićwinko. W jej imieniu puchar i dyplom odebrał prezes Klubu „Podlasie” Jan Zalewski. Drugi w tej kategorii był Piotr Łobodziński członek kadry narodowej na mistrzostwa świata w biegach górskich.

Tytuł „Trenera 2013 roku” zdobył Włodzimierz Borowik, wyprzedzając ubiegłorocznego zdobywcę tytułu Eugeniusza Bedeniczuka. Trzecie miejsce zdobył Piotr Nikołajuk-Stasiuk, czwarty był Robert Car, piąty – Dariusz Duszkowski, a szósty – Tomasz Białowieżec.

Wszyscy nominowani sportowcy i trenerzy otrzymali okolicznościowe medale.

 

em

Powrót na początek strony