Bielski SPZOZ drugi w województwie!

Trzydziestego października odbyła się uroczysta gala 11. edycji Rankingu Szpitali 2014. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim uplasował się na 32. miejscu w Polsce i na 2. miejscu w województwie podlaskim w rankingu „Złota Setka”, obejmującym 100 najlepszych wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych.

skan: dyplom

Szpital w Bielsku Podlaskim uhonorowano za liczne certyfikaty jakości oraz za uruchomienie rezonansu magnetycznego w ramach umowy z prywatną spółką, która jest właścicielem nowoczesnych urządzeń technicznych. Aparat rezonansowy, uruchomiony w Bielsku, to jedno z dwóch tego typu urządzeń w Polsce. W całej Europie wykorzystuje go 270 placówek, z reguły dużych szpitali klinicznych.

W rankingu bierze udział ponad 240 szpitali, około jedna trzecia wszystkich funkcjonujących w Polsce. Organizatorem rankingu jest wydawnictwo Blue Media, zaś partnerem prasowym „Rzeczpospolita”. Merytorycznie od lat ranking opracowywany jest przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

 

bk

Powrót na początek strony