Bielski SPZOZ najlepszy w Podlaskiem i jednym z najlepszych w Polsce

W jubileuszowym, dziesiątym rankingu „Bezpieczny szpital 2013”, przygotowywanym przez „Rzeczpospolitą” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, wzięło udział 256 placówek, które odpowiedziały na ankiety z pytaniami dotyczącymi sposobów zarządzania, wyposażenia i leczenia pacjentów.

W tym roku najbardziej prestiżowe zestawienie – złotą setkę – otwiera Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie w województwie wielkopolskim z 910 punktami na 1000 możliwych. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim zajął 31. miejsce z 820 punktami. Oceniane obszary to: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg, szpitalny oddział ratunkowy, posiadanie akredytacji. Chodzi tu o akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia, którą posiada jako jeden z czterech szpitali w Podlaskiem.

Podkreślić należy, że bielski szpital został uznany za najlepszy w naszym województwie. W pierwszej setce rankingu uplasowały się jedynie jeszcze SPZOZ w Hajnówce (58) i Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku (71).

 

bk

Powrót na początek strony