Bielski SPZOZ pierwszy w województwie!

Szesnastego grudnia br. na łamach „Rzeczpospolitej” ukazały się wyniki rankingu szpitali w Polsce na rok 2019 przygotowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Ilustracja do artykułu bielski.png

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim uplasował się na 20. miejscu w kraju. Wśród szpitali w województwie kolejny rok z rzędu SPZOZ zajmuje pierwsze miejsce! Bez wątpienia przyczyniają się do tego inwestycje i wyzwania, które Zakład stale podejmuje.

We wrześniu br. w SPZOZ w Bielsku Podlaskim wykonano zabieg udrażniania aorty metodą wewnątrznaczyniową u 70-letniej pacjentki, dla której tradycyjna operacja stanowiła poważne zagrożenie. Pierwszy udany zabieg tą trudną techniką przekonał chirurgów szpitala do podejmowania kolejnych wyzwań. W niedalekiej przyszłości planowane jest zaopatrywanie metodą wewnątrznaczyniową tętniaków aorty brzusznej.

dyplom

Pod koniec czerwca br. oddano do użytku nową centralną sterylizatornię. Jej przebudowa to część projektu o łącznej wartości 5,8 mln zł, który zakłada również zakup nowoczesnego wyposażenia do oddziału urazowo-ortopedycznego i oddziału chirurgicznego z pododdziałem chirurgii naczyniowej oraz poradni urazowo-ortopedycznej i chirurgicznej.

Wiele inwestycji szpitala zostało zrealizowanych dzięki wsparciu lokalnych firm. To dzięki nim m.in. zakupiono aparaty Holtera warte prawie 100 tys. zł, a przed szpitalem powstał parking na ponad 40 aut.

 

SPZOZ w Bielsku Podaskim

Powrót na początek strony