Bielskie Orły z medalami!

Orły z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, pod kierunkiem Dariusza Filimoniuka, osiągnęły sukces na olimpiadzie w Austrii!

Ilustracja do artykułu 20170324_140306.jpg

Uczniowie bielskiego ZSS stanowili skład podstawowy reprezentacji Polski na XI Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii w hokeju halowym. To prawdziwe sportowe wyróżnienie!

Najpierw ekipa w grudniu 2016 r., pod okiem trenera Dariusza Filmoniuka, wzięła udział w sprawdzianie przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych w Zakopanem W ciągu siedmiu dni szkolili formę, taktykę i obmyślali strategie. Celem było mistrzostwo świata

W marcu br. zespół wyjechał na olimpiadę w Austrii. Nasi dzielni sportowcy – reprezentanci Polski w hokeju halowym – weszli na podium i odebrali brązowe medale! Trener Filimoniuk i jego podopieczni: Jakub Smorczewski, Tomasz Kazimierski, Franciszek Kozłowski oraz Paweł Puchalski rozsławili nasze Podlasie.

To wyróżnienie daje prostą odpowiedz na pytanie: „Co mogą osiągnąć dzieci niepełnosprawne?”. Mogą osiągnąć wszystko, czego dowodem jest sukces w Austrii!

 

zss, w

Powrót na początek strony