Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

Osiemnastego marca w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim odbyły się dni otwarte. Impreza miała szczególny charakter, ponieważ w tym roku ZS nr 4 prowadzi rekrutację wspólnie z Zespołem Szkół nr 3 im. Władysława S. Reymonta, co wynika z faktu, iż obie szkoły połączą się od września w jeden zespół.

Ilustracja do artykułu 160323-dni_otwarte1.jpg

Obie szkoły mają wysoki poziom nauczania, dobrą kadrę pedagogiczną oraz atrakcyjną ofertę edukacyjną. Wie o tym doskonale dyrektor Bolesław Hryniewicki, który obecnie kieruje pracą ZS nr 4, ale jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego przy ZS nr 3, w której to szkole rozpoczął również swoją pierwszą pracę pedagogiczną. Jego celem i marzeniem jest, aby reorganizacja szkół nie była jedynie połączeniem ich potencjałów, lecz aby w jej efekcie powstała nowa jakość – nowoczesna, przyjazna, otwarta na otoczenie, profesjonalnie zarządzana placówka oświatowa, oferująca swoim uczniom wysoki poziom nauczania ogólnego i zawodowego.

zdjęcie: Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

zdjęcie: Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

Na dni otwarte licznie przybyli gimnazjaliści ze szkół w Augustowie, Orli, Kleszczelach, Milejczycach, Czeremsze, Dziadkowicach, Wyszkach, Dubiczach Cerkiewnych, Hajnówce, Narwi, Oleksinie, Czyżach, Rudce oraz z bielskich gimnazjów. W dniach otwartych uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele wraz z dyrektor Aliną Baranowską z ZS nr 3, którzy prezentowali swoje kierunki kształcenia.

zdjęcie: Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

zdjęcie: Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

Dyrektor Hryniewicki przedstawił szkołę, opowiedział o jej atutach i zachęcał do kontynuowania nauki właśnie u siebie. Zwrócił uwagę na dobre wyniki matur i egzaminów zawodowych, nowoczesną bazę dydaktyczną, bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, wysoki poziom praktyk zawodowych, praktyki i staże zagraniczne oraz istniejący przy szkole internat. Największym atutem szkoły jest – w ocenie Hryniewickiego – grzeczna, kulturalna i pracowita młodzież oraz zaangażowana kadra pedagogiczna, którzy razem tworzą w szkole sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi naukową atmosferę. Dyrektor przekonywał młodzież, że nauka jest najlepszą inwestycją: – Dzięki temu, że dobrze się uczyłem, byłem najlepszym uczniem w szkole, ukończyłem porządne studia na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu w Białymstoku – zostałem nauczycielem, a później dyrektorem szkoły.

zdjęcie: Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

zdjęcie: Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

Następnie nauczycielki Katarzyna Lorkiewicz oraz Barbara Onacewicz przedstawiły zebranym uczniom kierunki, które mogą wybrać, decydując się na naukę w Zespole Szkół nr 4.

Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie ZS nr 4 przedstawili bogaty program, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne. Publiczność w dobry humor wprawiły dwa kabarety, czas umilały występy solistek i szkolnego boysbandu, a kolorytu nadał Zespół Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”.

zdjęcie: Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

W programie pojawiły się dwie nowości. Pierwszą była grupa tańca nowoczesnego prowadzona przez Klaudię Kowalko. Następnie wystąpiła grupa teatralna prowadzona przez Mateusza Sacharzewskiego z Kreatywnego Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim, z którym szkoła nawiązała współpracę.

Po części artystycznej uczniowie mogli obejrzeć specjalnie przygotowane na ten dzień stoiska branżowe, uzyskać potrzebne informacje, skosztować wypieków uczniów ZS nr 4, wziąć udział w zajęciach warsztatowych, a następnie zwiedzić całą szkołę.

Dzień upłynął pod znakiem dobrej zabawy, która obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń i opatrzona była ważnymi informacjami na temat szkoły.

 

bh

Powrót na początek strony