Dominika Sycewicz wyróżniona w konkursie historyczno-literackim!

Dwudziestego siódmego listopada br. w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 im. św. Józefa w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „»By czas nie zaćmił i niepamięć« – w poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i obławie augustowskiej”, organizowanego przez posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego oraz podlaską kurator oświaty Jadwigę Mariolę Szczypiń.

Ilustracja do artykułu DSCN5410.JPG

W konkursie wzięło udział 75 uczniów z 27 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego. Jego celem było propagowanie wiedzy historycznej o trzech tragicznych wydarzeniach z historii Polski – zbrodni katyńskiej, obławie augustowskiej oraz katastrofie smoleńskiej.

zdjęcie: laureatka

Wyróżniona Dominika Sycewicz w towarzystwie opiekuna Zbigniewa Rzepniewskiego

Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy II Technikum Budowalnego Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim Dominika Sycewicz, która w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uzyskała wyróżnienie.

skan: dyplom

Poziom merytoryczny konkursu był bardzo wysoki, a opracowanie konkursowe wymagało ogromnego zaangażowania i wysiłku. Dominice pomagał w tym jej nauczyciel historii Zbigniew Rzepniewski.

 

LZ, PD

Powrót na początek strony