Dwudziestopięciolecie Spółdzielni Mieszkaniowej „Podlasie” w Bielsku Podlaskim

Dwudziestego piątego kwietnia Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podlasie” uroczyście świętowała jubileusz 25-lecia istnienia.

Ilustracja do artykułu 140513-dwudziestopieciolecie01.jpg

Na uroczystej gali obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, m.in.:. wicestarosta Piotr Bożko, burmistrz miasta Bielsk Podlaskim Jarosław Borowski, wójt gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka, wójt gminy Orla Piotr Selwesiuk; prezesi spółdzielni mieszkaniowych z Bielska Podlaskiego i okolicznych miejscowości, przedstawiciele firm i instytucji oraz inni zaproszeni goście.

zdjęcie: Dwudziestopięciolecie Spółdzielni Mieszkaniowej „Podlasie” w Bielsku Podlaskim

Uroczystość stała się okazją do wyróżnienia i wręczenia odznaczeń „Zasłużony działacz ruchu spółdzielczego” dla byłych i obecnych pracowników spółdzielni oraz członków Rady Nadzorczej.

Idea powstania nowej spółdzielni mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim zrodziła się w roku 1988 na posiedzeniu Rady Dyrektorów działającej przy Urzędzie Miasta. Jej inicjatorem i pomysłodawcą był Jan Mikołuszko.

zdjęcie: Dwudziestopięciolecie Spółdzielni Mieszkaniowej „Podlasie” w Bielsku Podlaskim

W pierwszym etapie inwestycji w latach 1990-1991 spółdzielnia wybudowała dwa budynki wielorodzinne w ilości 90 lokali mieszkalnych. Drugi etap inwestycji był realizowany w latach 1991-1992, wówczas oddano do użytku 140 mieszkań. W latach 1993-1995 na terenie Spółdzielni powstał jeszcze jeden budynek wielorodzinny o 52 lokalach mieszkalnych.

zdjęcie: Dwudziestopięciolecie Spółdzielni Mieszkaniowej „Podlasie” w Bielsku Podlaskim

Obecna działalność spółdzielni to zarządzanie nieruchomościami oraz produkcja, sprzedaż i dystrybucja energii cieplnej z własnej kotłowni osiedlowej. W jej zasobach znajduje się siedem budynków wielorodzinnych z 282 lokalami mieszkalnymi na prawach lokatorskich, własnościowych i odrębnej własności o łącznej powierzchni użytkowej 14 769,45 mkw., budynek administracyjny i budynek kotłowni osiedlowej oraz boisko sportowe do gry w piłkę nożną, siatkową i koszykówkę.

 

ms

Powrót na początek strony