Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończone

W dniu 14 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Boćkach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym Organizatorem turnieju był Starosta Bielski. Współorganizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim, Wójt Gminy Boćki oraz Zespół Szkół w Boćkach.

Ilustracja do artykułu 140415-eliminacje1.jpg

Do rywalizacji przystąpiło 11 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i dziewięć drużyn trzyosobowych z gimnazjów. Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym, ponadto musiał pokonać tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej.

Po kilkugodzinnych zmaganiach zostały ogłoszone wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, które przedstawiają się następująco:
W łącznej klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyli:
– I miejsce – Szkoła Podstawowa w Boćkach
– II miejsce – Zespół Szkół z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli
– III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

zdjęcie: turniej BRD

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:
– I miejsce – Patryk Popławski – SP w Boćkach
– II miejsce – Mikołaj Jakimiuk – SP nr 4 w Bielsku Podlaskim
– III miejsce – Kacper Stasiewicz – SP w Boćkach

W łącznej klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyli:
– I miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rudce
– II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim
– III miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Boćkach

zdjęcie: turniej BRD

Indywidualnie w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:
– I miejsce – Paweł Puchalski – Gimnazjum w ZS w Boćkach
– II miejsce – Paweł Pikutin – Gimnazjum nr 2 w Bielsku Podlaskim
– III miejsce – Adam Iwańczuk – Gimnazjum w ZS w Rudce

Najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Starostę Bielskiego i Wójta Gminy Boćki, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów, tj.: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Wójta Gminy Boćki, PZU w Bielsku Podlaskim, WORD w Białymstoku, S.J. Glazur w Bielsku Podlaskim, Firmę Usługi Transportowe – Brzeziński Henryk w Bielsku Podlaskim, FHP Agfol – Niewiński Jerzy w Bielsku Podlaskim, PPHU Alkaz – Kazimierz Jabłoński w Boćkach, PHU Akord Jolanta Jurczuk w Bielsku Podlaskim, Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia w Białymstoku.

zdjęcie: turniej BRD

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, będą reprezentować powiat bielski w finale wojewódzkim, który dla szkół podstawowych odbędzie się w 6 maja, natomiast dla szkół gimnazjalnych 8 maja 2014 r. w siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku przy Al. Jana Pawła II 52.

Nad prawidłowym przebiegiem i organizacją Powiatowego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym czuwał Powiatowy Komitet Organizacyjny powołany przez Starostę Bielskiego.

zdjęcie: turniej BRD

Składamy serdeczne podziękowania dyrektorom szkół i nauczycielom za uczestnictwo i przygotowanie uczniów do turnieju. Natomiast wszystkim zwycięskim drużynom życzymy zajęcia czołowych miejsc w następnych etapach turnieju.

 

em

Powrót na początek strony