Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończone

Dwudziestego pierwszego kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem turnieju był Starosta Bielski. Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, Burmistrz Miasta Brańsk oraz ZS w Brańsku.

Ilustracja do artykułu 20160426-eliminacje_powiatowe1.jpg

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

zdjęcie: Eliminacje powiatowe

zdjęcie: Eliminacje powiatowe

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i 10 drużyn trzyosobowych z gimnazjów. Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym, ponadto musiał pokonać tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej.

zdjęcie: Eliminacje powiatowe

zdjęcie: Eliminacje powiatowe

Po kilkugodzinnych zmaganiach zostały ogłoszone wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, które przedstawiają się następująco:

W łącznej klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyli:
– I miejsce – Szkoła Podstawowa w ZS w Brańsku,
– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim,
– III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Augustowie.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:
– I miejsce – Dominik Niemyński – SP nr 5 Bielsku Podlaskim,
– II miejsce – Klaudia Drzewiecka – SP w ZS w Brańsku,
– III miejsce – Paweł Kozłowski – SP w ZS w Brańsku.

W łącznej klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyli:
– I miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w ZS w Bielsku Podlaskim,
– II miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli,
– III miejsce – Gimnazjum w ZS w Brańsku.

Indywidualnie w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:
– I miejsce – Jakub Matwiejczuk – Gimnazjum nr 2 w Bielsku Podlaskim,
– II miejsce – Mateusz Karpiuk – Gimnazjum w ZS w Orli,
– III miejsce – Mateusz Niczyporuk – Gimnazjum w ZS w Orli.

zdjęcie: Eliminacje powiatowe

zdjęcie: Eliminacje powiatowe

Najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Starostę Bielskiego i Burmistrza Miasta Brańsk, a zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów, tj.: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Burmistrza Miasta Brańsk, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, będą reprezentować Powiat Bielski w finale wojewódzkim turnieju, który dla szkół podstawowych odbędzie się 10 maja, natomiast dla szkół gimnazjalnych – 12 maja w Białymstoku przy ul. Słonecznej 1.

zdjęcie: Eliminacje powiatowe

zdjęcie: Eliminacje powiatowe

Nad prawidłowym przebiegiem i organizacją powiatowego etapu turnieju czuwał Powiatowy Komitet Organizacyjny powołany przez Starostę Bielskiego.

Składamy serdeczne podziękowania dyrektorom szkół i nauczycielom za uczestnictwo i przygotowanie uczniów do turnieju. Natomiast wszystkim zwycięskim drużynom życzymy zajęcia czołowych miejsc w następnych etapach.

 

em

Powrót na początek strony