Gmina Sępólno Krajeńskie dziękuje za pomoc

Na ręce starosty bielskiego wpłynęły podziękowania od burmistrza gminy Sępólno Krajeńskie za pomoc, jakiej udzielił jej Powiat Bielski po zniszczeniach spowodowanych przez huraganowy wiatr. Wydarzenia, które rozegrały się w nocy z 11 na 12 sierpnia br., okazały się katastrofalne dla tamtejszej społeczności, która odczuła boleśnie ogromne szkody wyrządzone w budynkach, uprawach rolnych i drogach.

Ilustracja do artykułu 2017,08,23_dron_nawalnica_005.jpg

Skutki nawałnicy (fot. Gmina Sępólno Krajeńskie)

Z inicjatywy Zarządu Powiatu we wrześniu br. na obrady sesji Rady Powiatu w Bielsku Podlaskim trafił projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Sępólno Krajeńskie. Było to skutkiem prośby Waldemara Stupałkowskiego – burmistrza Sępólna Krajeńskiego – o udzielenie wsparcia finansowego, które byłoby przeznaczone na remont i odbudowę dróg gminnych, zniszczonych przez nawałnicę. Żywioł spowodował ogromne szkody, wiele osób straciło dorobek swojego życia. Straty w budynkach mieszkalnych dotknęły ponad 200 rodzin. Zniszczenia i uszkodzenia wystąpiły w ponad 250 budynkach gospodarczych i inwentarskich.

Z pismem zawierającym prośbę o udzielanie pomocy poszkodowanym w wyniku nawałnic samorządom zwrócił się także Związek Powiatów Polskich.

Mając na względzie ogrom tragedii jaka dotknęła gminę Sępólno Krajeńskie, Zarząd i Rada Powiatu podjęły decyzję o udzieleniu bezpośredniej pomocy zainteresowanej gminie.

skan: podziękowanie

 

pd

Powrót na początek strony