II Liceum bierze wszystko!

Piętnastego marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbyły się wojewódzkie eliminacje V edycji Olimpiady Solidarności „Dwie dekady historii”. W rywalizacji uczestniczyły 22 osoby reprezentujące licea i technika z województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu olimpiada_solid.jpg

W olimpiadzie już od pierwszej edycji bierze udział młodzież II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. W tym roku szkołę reprezentowali: Aleksandra Kaliszuk, Magdalena Leonkiewicz i Jakub Wieremiejuk. Zmierzyli się oni z testem historycznym obejmującym lata 1970-1990.

Sukces okazał się nadzwyczajny! Po raz pierwszy w historii tej olimpiady zdarzyło się, że trójka zwycięzców jest uczniami tej samej szkoły, a mianowicie właśnie II LO z BJN! I tak, miejsce pierwsze zajęła Aleksandra Kaliszuk, drugie Magdalena Leonkiewicz, trzecie Jakub Wieremiejuk. Uczniów przygotował mgr Włodzimierz Wawulski.

Z każdego regionu tylko troje uczniów z najlepszymi wynikami z testu wojewódzkiego uzyskuje kwalifikację do finału ogólnopolskiego. Teraz będą tworzyć trzyosobowe drużyny wojewódzkie. Laureaci spotkają się najpierw na wizycie studyjnej w Gdańsku, a następnie w finale konkursu w czerwcu w Katowicach.

Na zwycięzców olimpiady czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Tak więc reprezentację województwa podlaskiego na Olimpiadzie Solidarności będą tworzyć uczniowie bielskiego II LO. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wideorelacji na facebookowej stronie Wrót Podlasia.

 

Sławomir Niedźwiecki

Powrót na początek strony