III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej

Drugiego grudnia po raz trzeci w gościnnej sali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, odbyły się III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej szkół i ośrodków specjalnych zorganizowane przez ZSS i Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

Ilustracja do artykułu DSCN0010.JPG

Zawody zostały uroczyście otwarte przez naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Starostwa Anatola Grzegorz Tymińskiego oraz dyrektor ZSS Jolantę Elżbietę Boćkowską.

zdjęcie: III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej

W zawodach udział wzięło ok. 60 zawodników z sześciu szkół i placówek specjalnych woj. podlaskiego: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce, Zespołu Szkół nr 13 w Białymstoku, Zespołu Szkół nr 16 w Białymstoku, Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Sokółce oraz gospodarze mistrzostw z ZSS w Bielsku Podlaskim. Sędziami zawodów byli nauczyciele WF z uczestniczących w turnieju szkół.

zdjęcie: III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej

Puchary i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Starostę Bielskiego. Nagrody zawodnicy otrzymali z rąk naczelnika Tymińskiego.

zdjęcie: III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej

Głównym celem zawodów była popularyzacja halowej piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz integracja środowiska osób niepełnosprawnych poprzez sport.

zdjęcie: III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej

Wyniki końcowe mistrzostw:
I. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu
II. Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku
III. Zespół Szkół nr 13 w Białymstoku
IV. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce
V. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
VI. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce

Patronat: Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

zdjęcie: III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej

Wyniki meczów

Grupa I
Długobórz – Hajnówka – 11:0
Długobórz – Sokółka – 5:0
Hajnówka – Sokółka – 1:2
Grupa II
Białystok 16 – Bielsk Podlaski – 4:1
Białystok 16 – Białystok 13 – 4:0
Bielsk Podlaski – Białystok 13 – 2:3
Półfinał
Białystok 16 – Sokółka – 7:0
Długobórz – Białystok 13 – 17:1
Hajnówka – Bielsk Podlaski – 2:4
Finał
Długobórz – Białystok 16 – 4:1

Powrót na początek strony