IV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie Szkół i Ośrodków Specjalnych

Dwunastego marca 2014 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim odbyły się IV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim oraz ZSS.

Ilustracja do artykułu 140320-iv_mistrzostwa1.jpg

W zawodach udział wzięło ok. 30 zawodniczek i zawodników z sześciu szkół i placówek specjalnych z naszego województwa: Zespołu Szkół nr 16 Białystok, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce, Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach oraz gospodarzy mistrzostw – ZSS w Bielsku Podlaskim. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1998 i młodsi oraz rocznik 1997 i starsi – z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zawody zostały uroczyście otwarte przez Jolantę Elżbietę Boćkowską, dyrektor ZSS.

zdjęcie: IV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie Szkół i Ośrodków Specjalnych

Głównym celem zawodów była popularyzacja badmintona wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz integracja poprzez sport środowiska osób niepełnosprawnych.

zdjęcie: Dekoracja


Wyniki końcowe mistrzostw

I. Dziewczęta młodsze
1. Małgorzata Biała, OSW Długobórz
2. Ewa Malinowska, OSW Długobórz
3. Ewa Kasiańczuk, OSW Sokółka
4. Sylwia Sidorowicz, ZSS Bielsk Podlaski
5. Martyna Krenta, OSW Sokółka

II. Chłopcy młodsi
1. Kamil Kaliszczyk, OSW Długobórz
2. Kamil Boborycki, ZSS Bielsk Podlaski
3. Dominik Bujło, ZSS Bielsk Podlaski
4. Grzegorz Wasilewski, ZSS Bielsk Podlaski
5. Adrian Gilewski, OSW Sokółka
6. Daniel Urynowicz, SOSW Hajnówka
7. Artur Górski, OSW Sokółka
8. Dariusz Grabowski, SOSW Hajnówka
9. Damian Koziulko, ZSS Siemiatycze

III. Dziewczęta starsze
1. Wioleta Mioduszewska, OSW Długobórz
2. Ewelina Czarnowska, OSW Długobórz
3. Natalia Kiślak, ZS 16 Białystok
4. Mocarska Maja, SOSW Hajnówka
5. Barbara Ostrowska, ZSS Bielsk Podlaski
6. Paulina Kłopotowski, ZSS Siemiatycze
7. Agnieszka Baranowska, OSW Sokółka

IV. Chłopcy starsi
1. Damian Dacewicz, OSW Długobórz
2. Damian Ogrodnik, OSW Długobórz
3. Damian Szymczuk, ZSS Bielsk Podlaski
4. Jakub Smorczewski, ZSS Bielsk Podlaski
5. Sebastian Kubiec, ZSS Bielsk Podlaski
6. Mariusz Malinowski, ZSS Siemiatycze
7. Patryk Zagrodnik, ZS 16 Białystok
8. Adam Osmólski, SOSW Hajnówka
9. Piotr Majtek, ZS 16 Białystok
10. Zbigniew Sienkiewicz, OSW Sokółka

zdjęcie: IV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie Szkół i Ośrodków Specjalnych

Miejscowi sponsorzy mistrzostw: Bielmlek sp. z o.o., piekarnia Bochen, Hoop Polska sp. z o.o., Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

 

zss

Aktualności

Powrót na początek strony