Karol Łobasiuk z ZS nr 4 najlepszy w kraju w olimpiadzie rolniczej!

W dniach 7 i 8 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej odbyły się eliminacje centralne XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Ilustracja do artykułu olimp3.jpg

Olimpiada ta to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim zajęli czołowe miejsca w poszczególnych blokach tematycznych olimpiady. Karol Łobasiuk z klasy IV w zawodzie technik rolnik zajął piersze miejsce w bloku produkcja zwierzęca, Jakub Rybak z klasy III w zajął miejsce trzecie. Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod opieką Anny Kolady.

Gabriela Kozak z klasy IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zajęła 11. miejsce w bloku gastronomia (opiekun Anna Radziewicz), natomiast Ireneusz Birycki z klasy II Technikum Rolniczego – 14. miejsce w bloku produkcja roślinna (opiekun Krystyna Tatarczuk).

Wszyscy uczniowie otrzymali tytuł laureata olimpiady. Tytuł ten zgodnie z rozporządzeniem MEN otwiera im drzwi do większości wyższych uczelni w Polsce oraz zwolnia z egzaminu zawodowego w części pisemnej. Otrzymali również nagrody rzeczowe, które wręczył prof. dr hab. Marek Stefan Szyndel, przewodniczący komitetu głównego olimpiady, prenumeraty roczne czasopisma rolniczego „Hoduj z głową” oraz stypendium naukowe ufundowane przez fundację BNP Paribas.

W XLIII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych brało udział 134 szkoły. ZS nr 4 uplasował się na szóstym miejscu w kraju.

 

bh

Powrót na początek strony