Milena Wawryniuk finalistką Olimpiady Języka Francuskiego!

Szóstego kwietnia 2019 r. Milena Wawryniuk, uczennica klasy II a I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim, uzyskała tytuł finalisty w Olimpiadzie Języka Francuskiego!

Ilustracja do artykułu Martyna Wawryniuk ILO 640.jpg

Milena Wawryniuk – finalistka Olimpiady Języka Francuskiego

Olimpiada została zorganizowana przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof Europe i współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W drodze do tego sukcesu 8 listopada 2018 r. Milena przeszła etap szkolny, w którym wzięło udział 2079 uczniów z 298 szkół, następnie etap okręgowy, do którego przystąpiło 565 uczestników.

Jedenastego stycznia 2019 r. uczennica I LO znalazła się w gronie 20 uczniów z okręgu lubelskiego zakwalifikowanych do etapu centralnego, który w tym roku odbył się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia.

W etapie centralnym wzięło udział 62 uczniów z całej Polski. Część pisemna odbyła się 4 kwietnia, gdzie Milena zmierzyła się z testem kulturoznawczym i wypowiedzią pisemną w formie komentarza do jednego z trzech zaproponowanych tekstów. Piątego kwietnia podczas części ustnej Milena musiała wykazać się znajomością literatury francuskiej i frankofońskiej analizując treść wybranego dzieła i prowadząc z komisją dyskusję w języku francuskim na tematy powiązane z wybraną lekturą.

zaświadczenie

Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 

Katarzyna Jacewicz, nauczyciel języka francuskiego w I LO

Powrót na początek strony