Mistrzostwa województwa podlaskiego w badmintonie

Dwudziestego drugiego lutego 2018 roku w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim oraz ZSS.

Ilustracja do artykułu DSCN0094.JPG

W zawodach udział wzięło ok. 30 zawodniczek i zawodników z sześciu szkół i placówek specjalnych województwa podlaskiego: Zespołu Szkół nr 16 w Białymstoku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim oraz gospodarza mistrzostw – ZSS w Bielsku Podlaskim.

zawodnicy

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: 2002 i młodsi oraz 2001 i starsi z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zawody zostały uroczyście otwarte przez dyrektor ZSS Jolantę Elżbietę Boćkowską.

naczelnik Anatol Grzegorz Tymiński, dyrektor Jolanta Elżbeita Boćkowska

Medale i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Starostę Bielskiego. Nagrody zawodnicy otrzymali z rąk naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Anatola Grzegorza Tymińskiego.

drużyna ZSS Bielsk Podlaski

Głównym celem zawodów była popularyzacja badmintona wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz integracja środowiska osób niepełnosprawnych poprzez sport.


Wyniki końcowe mistrzostw

I. Dziewczęta młodsze
1. Wiktoria Danilin, ZSS Bielsk Podlaski
2. Anna Olszewski, ZSS Bielsk Podlaski

II. Chłopcy młodsi
1. Damian Suchodoła, SOSW Hajnówka
2. Michał Radziszewski, ZSS Bielsk Podlaski
3. Sebastian Klin, SOSW Hajnówka
4. Szymon Łukasik, ZSS Bielsk Podlaski
5. Mateusz Bartos, SOSW Hajnówka

III. Dziewczęta starsze
1. Natalia Kiślak, ZS nr 16 Białystok
2. Magdalena Nazarko, ZSS Bielsk Podlaski
3. Karolina Paszko, ZS nr 16 Białystok
4. Małgorzata Kozłowska, ZSS Bielsk Podlaski

IV. Chłopcy starsi
1. Maciej Malinowski, ZS nr 16 Białystok
2. Kamil Boborycki, ZS nr 16 Białystok
3. Tomasz Kazimierski, WTZ Bielsk Podlaski
4. Adrian Kasperowicz, ZSS Bielsk Podlaski
5. Jakub Wierzchucki, ZSS Bielsk Podlaski
6. Patryk Gajewski, OSW Sokółka
7. Daniel Urynowicz, SOSW Hajnówka
8. Łukasz Tworowski, WTZ Bielsk Podlaski
9. Dawid Kowalski, WTZ Bielsk Podlaski
10. Mateusz Gieniusz, OSW Sokółka
11. Wojtek Kamiński, WTZ Bielsk Podlaski

 

zss

Powrót na początek strony