Nie bądźmy obojętni – podajmy rękę!

Podziękowanie dla starosty bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego za długoletnie działania na rzecz ludzi ciężko chorych i potrzebujących pomocy w imieniu Podlaskiego Stowarzyszenia na rzecz Transplantologii wręczył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Ilustracja do artykułu DSC_0955.JPG

Starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski otrzymał podziękownie od wojewody podlaskiego

Miało to miejsce 8 kwietnia br. podczas uroczystej gali „Nie bądźmy obojętni – podajmy rękę!” w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Otrzymała je także dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim Bożena Grotowicz.

Gala stała się okazją do dyskusji nad problemami transplantologii i ogólnie opieki zdrowotnej i społecznej nad ludźmi chorymi, niepełnosprawnymi i wymagającymi troski i pomocy.

– My samorządowcy, tak jak każdy z nas, możemy wiele zrobić w swoim środowisku dla ludzi potrzebujących - mówił starosta Snarski. – Nad człowiekiem musi być pewna opieka od samego początku aż do jego godnego odejścia. W naszym szpitalu realizujemy to świadcząc wiele usług medycznych i stale rozwijając ich katalog, otwierając też przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej. Mamy pod naszą opieką blisko 70 dzieci przebywających w placówkach opiekuńczych i rodzinach zastępczych. Musimy być bardziej cywilizowani w podejściu do bliźnich, robić wszystko, by im pomóc, ufać też lekarzom w ich wysiłkach, by zapewnić nam lepsze zdrowie.

Bożena Grotowicz

Podziękowanie otrzymała również Bożena Grotowicz, dyrektor bielskiego SPZOZ

Bożena Grotowicz zwróciła uwagę na liczne problemy dotykające służbę zdrowia. Jej zdaniem nie tylko permanentne niedofinansowanie systemu opieki zdrowotnej stoi na przeszkodzie skutecznemu leczeniu pacjentów, ale też w coraz większym stopniu brak lekarzy oraz nietrafione decyzje polityków. Ma to szczególnie istotne znaczenie w transplantologii, bardzo wrażliwej na wszelkie niekorzystne zjawiska.

Sławomir Jerzy Snarski

Z rąk starosty bielskiego wyróżnienia i podziękowania otrzymali społecznicy i działacze, zaangażowani w dzieło niesienia pomocy osobom potrzebującym, m.in. były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Mikołaj Samocik oraz radny miejski Aleksander Bożko.

Na podziękowania wręczane przez wojewodę zasłużyli sobie także bielszczanie Jan Prokopiuk oraz Józef Jerzy Gass.

 

pd

Powrót na początek strony