Nowa ścieżka pieszo-rowerowa w Bielsku Podlaskim

Siódmego października br. odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Mickiewicza, która powstała dzięki współpracy dwóch samorządów: Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Bielsk Podlaski. Otwarcia nowej ścieżki dokonali starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski oraz burmistrz miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Ilustracja do artykułu 151016-nowa_sciezka1.jpg

Otwarcie ścieżki. Od lewej: wicestarosta Piotr Bożko, burmistrz Jarosław Borowski, starosta Sławomir Jerzy Snarski

Nowa ścieżka rowerowa i chodnik, który oddano do użytku ciągnie się od firmy Hoop do przycmentarnego parkingu. Długość ścieżki to 1250 metrów. Inwestycja kosztowała 600 tys. złotych i została zrealizowana przy wkładzie finansowym samorządu powiatowego i miejskiego.

zdjęcie: Nowa ścieżka pieszo-rowerowa w Bielsku Podlaskim

Oficjalnemu otwarciu ścieżki i przecięciu wstęgi towarzyszył Turniej Bezpiecznej i Precyzyjnej Jazdy na Rowerze, do udziału w którym zaproszeni zostali uczniowie piątych klas wszystkich bielskich podstawówek. Młodzi zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód, składający się z sześciu elementów: rynny, równoważni, tarki, slalomu, przewozu przedmiotu z miejsca na miejsce oraz przejazdu pod nisko zawieszoną poprzeczką. Wygrywał ten, kto najszybciej pokonał dystans, a za błędy – czyli potrącenie, zjechanie z rynny czy najechanie na przeszkodę – przyznawano punkty karne.

 

ek

Powrót na początek strony