Nowe radiowozy na terenie powiatu bielskiego

Dwudziestego dziewiątego września 2014 r. na placu Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim odbyło się oficjalne przekazanie trzech nowych radiowozów bielskiej policji. W uroczystości wzięli udział: podlaski komendant wojewódzki policji nadinsp. Sławomir Mierzwa, starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, wicestarosta Piotr Bożko, burmistrz miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, przedstawiciele innych władz samorządowych z powiatu bielskiego oraz duchowni.

Ilustracja do artykułu DSC08556 (Small).JPG

Nowo przekazane radiowozy policyjne to samochody marki Kia Cee’d wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1600 cm sześc. i mocy 135 KM. W ciągu 10 sekund osiągają 100 km/h, a ich maksymalna prędkość to 195 km/h.

zdjęcie: Nowe radiowozy na terenie powiatu bielskiego

Pojazdy służbowe policji zostały zakupione z połączonych środków pochodzących od Komendy Głównej Policji oraz samorządów, w tym od Powiatu Bielskiego.

Nowe radiowozy trafią do dzielnicowych obsługujących Bielsk Podlaski oraz rejon gmin i do posterunku policji w Brańsku. Modernizacja nowego sprzętu policyjnego poprawi warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

zdjęcie: Nowe radiowozy na terenie powiatu bielskiego

W ramach podziękowań obecni na uroczystości starostowie, wójtowie i burmistrzowie przyjęli z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Bielsku Podlaskim pamiątkowe statuetki.

Powrót na początek strony