Nowoczesne gospodarstwo państwa Trzeszczkowskich

Dwudziestego ósmego lipca br. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej obory w gospodarstwie rolnym państwa Elżbiety i Roberta Trzeszczkowskich we wsi Warpechy Stare w gminie Wyszki. Jest to pierwsza w tym rejonie obora z robotem udojowym.

Ilustracja do artykułu 130802-uroczyste1.jpg

W uroczystym otwarciu obory udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego i gminnego, między innymi starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, zastęca wójta i sekretarz gminy Wyszki Tadeusz Wielanowski, a także prezes zarządu Delaval Leszek Jarosz, prezes Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Krzysztof Banach oraz prezes Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach Antoni Żdanuk.

zdjęcie: Nowoczesne gospodarstwo państwa Trzeszczkowskich

Elżbieta i Robert Trzeszczkowscy prowadzą wielopokoleniowe rodzinne gospodarstwo, ukierunkowane na produkcję mleka. Obecnie gospodarstwo produkuje 400 tys. litrów mleka rocznie; w planach jest zwiększenie produkcji o kolejne 400 tys. Gospodarze postawili na kompleksowe wyposażenie obory, starając się zapewnić maksymalny komfort swoim zwierzętom. Jest to przykład odważnego inwestowania w dość konkurencyjny w naszym regionie rynek mleka.

zdjęcie: Nowoczesne gospodarstwo państwa Trzeszczkowskich

Zgromadzeni goście mieli okazję zwiedzić nowy budynek i obejrzeć zainstalowane w nim urządzenia.

zdjęcie: Nowoczesne gospodarstwo państwa Trzeszczkowskich

Powrót na początek strony