Państwo Jarmocikowie laureatami Agroligi 2016

Siódmego lipca w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie konkursu Podlaska Agroliga 2016. O tytuł Mistrza Agroligi ubiegało się osiem gospodarstw i sześć firm. Komisja konkursowa brała pod uwagę to, czy gospodarstwa i firmy są rentowne, zadbane, mają estetyczne otoczenie, są płynne finansowo, czy mają zakończone inwestycje i w jakim stopniu swoją produkcją wyróżniają się w skali województwa i kraju.

Wśród laureatów Podlaskiej Agroligi 2016 znaleźli się państwo Barbara i Jan Jarmocikowie z Orzechowicz w gminie Bielsk Podlaski. Prowadzone od ponad 13 lat gospodarstwo państwa Jarmocików jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w powiecie bielskim. Niemal od samego początku zajmowali się produkcją roślinną, zaś gospodarstwo sukcesywnie powiększali i unowocześniali inwestując w park maszynowy. Obecnie gospodarują na około 60 ha użytków rolnych, gdzie prowadzona jest m.in. uprawa rzepaku oraz pszenicy. Planują budowę nowoczesnej hali do suszenia płodów rolnych, zakup pługa i rozsiewacza do nawozów mineralnych. Gospodarstwo wyróżnia się w powiecie skalą produkcji i estetycznym urządzeniem zagrody.

Wojewoda podziękował rolnikom i firmom za pracę i jej wspaniałe efekty. Mistrzom Podlaskiej Agroligi wręczono grawertony, puchary oraz nagrody. W spotkaniu uczestniczył także marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński oraz wielu wójtów, burmistrzów i starostów województwa podlaskiego, w tym wicestarosta bielski Piotr Bożko.

Zwycięzcom oraz laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

Powrót na początek strony