Podium i stypendium dla uczniów II LO!

W dniach 14-15 czerwca w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Praca organiczna 2.0”.

Ilustracja do artykułu konkurs_2lo640.jpg

Inez Dmitruk i Mateusz Januszewski

Organizatorem konkursu jest Fundacja Zakłady Kórnickie. Podstawowym celem konkursu jest przeprowadzenie akcji zwiększającej świadomość uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie idei pracy organicznej. Ponadto konkurs ma na celu popularyzowanie postaw prospołecznych oraz rozwijanie kreatywności uczniów.

Województwo podlaskie było reprezentowane przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim: Inez Dmitruk i Mateusza Januszewskiego.

Etap ogólnopolski składał się z dwóch części – testu oraz prezentacji propagującej pracę organiczną. Uczniowie II LO wypadli bardzo dobrze, zajmując trzecie miejsce wśród wszystkich reprezentacji wojewódzkich. Nagrodą jest promesa stypendium, wypłacanego po dostaniu się na studia, w wysokości 500 zł miesięcznie przez rok nauki. Oprócz tego laureaci otrzymali również cenne nagrody rzeczowe.

W trakcie pobytu uczniowie zwiedzili centrum Poznania, w tym interaktywne muzeum Brama Poznania, w którym przedstawiane są początki państwa polskiego. Opiekunem uczniów był mgr Włodzimierz Wawulski.

 

Sławomir Niedźwiecki

Powrót na początek strony