Powiat Bielski laureatem rankingu powiatów 2013

Powiat Bielski laureatem rankingu powiatów 2013Związek Powiatów Polskich opublikował listę zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2013. W kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców Powiat Bielski zajął 10. miejsce w kraju. Dwunastego czerwca br. Starostwo otrzymało dyplom i puchar, które to potwierdzają.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez ZPP to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie online przez cały rok.

zdjęcie: dyplom

Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

zdjęcie: puchar

Kolejność w rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Również mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w powodzenie powiatu bielskiego zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatnie ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy.

Honorowy patronat nad rankingiem sprawują „Newsweek Polska”, „Dziennik Warto Wiedzieć” oraz „Magazyn Gospodarczy Fakty”.

 

bk

Powrót na początek strony