Powiat bielski wraca do normalności

Po półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa powoli przywracany jest normalny tryb działania Powiatu. Choć wciąż jeszcze z ograniczeniami, bardziej dostępne dla jego mieszkańców są już Starostwo Powiatowe i jednostki organizacyjne Powiatu. Także członkowie Zarządu Powiatu po raz pierwszy od kilku tygodni mogli spotkać się bezpośrednio na posiedzeniu.

Ilustracja do artykułu IMG_1906-640.JPG

Posiedzenie Zarządu Powiatu 21 maja br.

Zarząd Powiatu obradujący 21 maja nie uniknął tematów związanych z przygasającą już epidemią. Zapoznano się bowiem z informacją dyrektora bielskiego szpitala odnośnie przyczyn rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w powiecie oraz zarezerwowano środki na zakup dalszej licencji modułu wideokonferencji w systemie eSesja, służącego do prowadzenia zdalnych posiedzeń Zarządu i Rady Powiatu.

Odrębnym zagadnieniem stało zajęcie stanowiska w sprawie obniżenia czynszu dzierżawcom lokali stanowiących własność Powiatu. Zarząd rozpatrzył wnioski 12 podmiotów prywatnych, wyrażając zgodę na obniżenie czynszu.

Od 20 maja w Starostwie Powiatowym przywrócona została bezpośrednia obsługa klientów. Istotne są przy tym ograniczenia, jakie mimo wszystko dotyczą osób załatwiających sprawy w urzędzie. Nie może bowiem ich być więcej niż trzy w całym budynku (w części użytkowanej przez Starostwo), przy czym w poszczególnych pomieszczeniach może przebywać tylko jedna osoba. Obowiązuje także zachowanie odpowiedniego odstępu oraz używanie maseczek ochronnych i dezynfekcja rąk.

Wobec spadającej liczby zachorowań na Covid-19 w powiecie bielskim (18 przypadków – dane na 24 maja), wszyscy oczekujemy na dalsze znoszenie ograniczeń i możliwość pełnego, bezpiecznego kontaktu z naszymi klientami. Miejmy nadzieję, że nastąpi to już niebawem.

 

pd

Powrót na początek strony