Powiat Bielski wśród samorządowych liderów zarządzania 2015

Dwunastu finalistów – a wśród Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim – stanęło na zwycięskim podium. Szesnastego grudnia br. w warszawskim hotelu Ibis Centrum odbyła się konferencja kończąca II edycję konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2015. Razem dla rozwoju”. Jej organizatorem był Związek Miast Polskich. Partnerem wydarzenia był m.in. Związek Powiatów Polskich, który na konferencji reprezentował Rudolf Borusiewicz, dyrektor biura.

Ilustracja do artykułu 151222-powiat_bielski1.jpg

W pierwszej części spotkania przedstawiciele finałowych partnerstw zaprezentowali swoje projekty. Sławomir Jerzy Snarski, starosta bielski opowiadał interesująco o zrealizowanych w licznych projektach dotyczących kształcenia zawodowego i partnerstwa na rynku pracy. – Działamy wspólnie nie tylko z gminami, ale przedsiębiorcami i Politechniką Białostocką – tłumaczył.

W drugiej części konferencji ogłoszone zostały wyniki konkursu. Wyróżnienie specjalne, czyli dyplom trafił do Powiatu Bielskiego za realizowane w licznych partnerstwach projekty:
– Dualny system kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim;
– Współpraca szkoły z otoczeniem w zakresie kształcenia zawodowego – projekt zrealizowany przez Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim;
– Nowy Model Rekrutacji – partnerstwo na rynku pracy. „Model komplementarnej współpracy publicznych służb zatrudnienia, niepublicznych instytucji rynku pracy i pracodawców w zakresie trafnej rekrutacji osób bezrobotnych, w tym osób niepełnosprawnych i powyżej 50. roku życia, na wolne stanowiska pracy”.

 

Opracowano na podstawie „Dziennika Warto Wiedzieć”.

Powrót na początek strony