Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończone

Siedemnastego kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Augustowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem Turnieju był Starosta Bielski.

Ilustracja do artykułu 150421-eliminacje1.jpg

Współorganizatorami Turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, Wójt Gminy Bielsk Podlaski oraz Zespół Szkół w Augustowie.

Do rywalizacji przystąpiło 11 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i osiem drużyn trzyosobowych z gimnazjów. Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym, ponadto musiał pokonać tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej.

zdjęcie: Powiatowe eliminacje

Po kilkugodzinnych zmaganiach zostały ogłoszone wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, które przedstawiają się następująco:

W łącznej klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyli:
– I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rudce,
– II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli,
– III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:
– I miejsce – Piotr Mirończuk – SP w Orli,
– II miejsce – Jakub Stempa – SP w Orli,
– III miejsce – Anna Gawrysiak – SP w Rudce.

zdjęcie: Powiatowe eliminacje

W łącznej klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyli:
– I miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rudce,
– II miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli,
– III miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół w Augustowie.

Indywidualnie w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:
– I miejsce – Dominik Puchalski – Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim,
– II miejsce – Wojciech Zanecki – Gimnazjum w Rudce,
– III miejsce – Adam Iwańczuk – Gimnazjum w Rudce.

zdjęcie: Powiatowe eliminacje

Najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Starostę Bielskiego i Wójta Gminy Bielsk Podlaski, a zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów, tj.: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Wójta Gminy Bielsk Podlaski, PZU w Bielsku Podlaskim, WORD w Białymstoku, PPHU Alkaz – Kazimierz Jabłoński Boćki, PPHU Stiwex – Stefan Nowicki Augustowo, PHU Edmlek Edward Szefler Bielsk Podlaski, PHU Auto Części – Tadeusz Pęski Bielsk Podlaski.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, będą reprezentować Powiat Bielski w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który dla szkół podstawowych odbędzie się 5 maja 2015 roku, natomiast dla szkół gimnazjalnych 7 maja 2015 roku w siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku przy Al. Jana Pawła II 52.

zdjęcie: Powiatowe eliminacje

Nad prawidłowym przebiegiem i organizacją powiatowego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym czuwał Powiatowy Komitet Organizacyjny powołany przez Starostę Bielskiego.

Składamy serdeczne podziękowania dyrektorom szkół i nauczycielom za uczestnictwo i przygotowanie uczniów do turnieju. Natomiast wszystkim zwycięskim drużynom życzymy zajęcia czołowych miejsc w następnych etapach.

 

em

Powrót na początek strony