Questing – wyprawa odkrywców

Młodzież z Bielska Podlaskiego oraz Brześcia na Białorusi uczestniczy w projekcie „Questing – wyprawa odkrywców”. Istotą projektu jest odnalezienie przez młodzież interesujących miejsc, postaci historycznych i przedstawienie ich w postaci questu. Za nami warsztaty fotograficzne, warsztaty questingu. Obecnie pracujemy nad ich tematami i oprawą plastyczną.

Ilustracja do artykułu DSC_1064int.jpg

zdjęcie: Questing

W programie wizyta młodzieży białoruskiej w Bielsku Podlaskim, a polskiej w Brześciu. W trakcie spotkań młodzież będzie miała możliwość zwiedzania miast, szkoły a przede wszystkim wspólnej pracy nad opracowanie pakietu questów – wypraw odkrywców. Warsztaty przeprowadzi Karolina Likhtarovich – trenerka questingu, animatorka działań lokalnych i autorka koncepcji rozwoju turystyki w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze. Stworzone przez młodzież questy będą dostępne dla wszystkich, zarówno w wersji drukowanej, jak i umieszczone na stronach internetowych szkół w wersji do pobrania.

zdjęcie: Questing

zdjęcie: Questing

Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie inspiracją dla młodych ludzi do tworzenia nowych tras spacerowo – edukacyjnych dających możliwość poznania swojego miasta w formie bardzo przystępnej i ciekawej dla wszystkich grup wiekowych. Dodatkowo będzie wspaniałą formą promocji miasta i uzupełni propozycje turystyczne, które mają zachęcać mieszkańców i turystów do aktywnego poznawania historii dziedzictwa kulturowego regionu.

zdjęcie: Questing

zdjęcie: Questing

Realizator: Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego.
Partnerzy: Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Zespół Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, Gimnazjum nr 3 w Brześciu na Białorusi, II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

zdjęcie: Questing

Projekt finansowany ze środków: Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Międzynarodowa współpraca szkół i wymiana młodzieży”, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim.

 

Alina Dębowska

Powrót na początek strony