Ranking szkół „Perspektyw”

Portal edukacyjny „Perspektywy” ogłosił wyniki rankingu szkół. Podobnie jak przed rokiem, bielskie licea utrzymały swoje dotychczasowe znaki jakości, tj. srebrny (II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. B. Taraszkiewicza) i brązowy (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki).

Ilustracja do artykułu ranking szkół 2021.png

Nieznaczny spadek zanotowało najlepiej notowane spośród bielskich szkół II Liceum. Zajęło ono 373. miejsce w kraju, podczas gdy przed rokiem plasowało się na 341. miejscu. W podrankingu wojewódzkim zajęło ono natomiast wysoką 12. lokatę.

Ponownie awansowało za to I Liceum. Już przed rokiem poprawiło ono swoją pozycję z 944. na 940. miejsce. Obecnie zajmuje 727. miejsce, dokonując imponującego skoku aż o 213 pozycji. Natomiast w podrankingu wojewódzkim liceum to zajęło 20. lokatę.

Podobnie też jak w ubiegłorocznym rankingu, tak i obecnie nasze technika znalazły się poza pierwszą „pięćsetką” w ogólnopolskim rankingu techników. Za to bardzo dobrze w podrankingu wojewódzkim wypadło Technikum nr 4 przy Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim, zdobywając 13. miejsce (awans z 17. pozycji).

Osiągane przez nasze szkoły wyniki bardzo cieszą. Należy zwrócić uwagę, iż zajmują one bardzo dobre pozycje zważywszy na trudną sytuację oświaty, w okresie pandemii zmuszonej do kształcenia uczniów w warunkach izolacji i konieczności przestawienia się na zdalny tryb nauczania.

 

pd

Powrót na początek strony