Spotkajmy się na ławeczce

W ramach projektu „Spotkajmy się na ławeczce” odbyły się badania terenowe, w których uczestniczyli studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Brzeskiego Uniwersytetu Państwowego im. A. Puszkina w Brześciu pod kierunkiem Muzeum w Bielsku Podlaskim.

Ilustracja do artykułu 20121576_1476559839048696_2773209733428988170_o.jpg

W dniach 15-22 lipca odwiedziliśmy 60 wiosek w gminie Brańsk i Boćki. Uzyskaliśmy od 132 informatorów 234 ręczniki ludowe do sfotografowania! Przeprowadziliśmy mnóstwo rozmów i kwerend na temat funkcji ręcznika ludowego.

zdjęcie: ręcznik

Kolekcja ręcznika ludowego Muzeum w Bielsku Podlaskim powiększyła się o 37 sztuk.

zdjęcie: ręcznik

Przed nami jeszcze ogrom pracy – w sierpniu i wrześniu pracownicy Muzeum prowadzić będą badania w gminach Wyszki i Rudka. Brawo badacze! Serdeczne podziękowania mieszkańcom odwiedzanych gmin!

zdjęcie: Spotkajmy się na ławeczce

zdjęcie: ręcznik

Realizator: Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Partnerzy projektu: Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Brzeski Uniwersytet Państwowy im. A. Puszkina.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2017.

Alina Dębowska, Kierownik Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, fot. uczestnicy projektu