Starosta z wizytą u harcerzy

– Przychodzę do was jak do domu, jak do przyjaciół – mówił starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski do harcerzy zebranych w pierwszym dniu jesiennego złazu hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Bielsku Podlaskim. – Chciałbym wam podziękować, że jesteście teraz tutaj, że jesteście ze mną przy różnych uroczystościach. Jestem dumny z was, waszego komendanta i instruktorów, bo tworzycie wielkie dzieło pokazujące, jakie są prawdziwe wartości w harcerstwie, które należy zawsze pielęgnować. […] To nasza wspólna sprawa, byśmy razem służyli naszej małej ojczyźnie.

Ilustracja do artykułu 1.JPG

zdjęcie: Starosta z wizytą u harcerzy

Jesienny złaz harcerzy hufca ZHP Bielsk Podlaski odbył się 24-26 listopada br. Rozpoczął go uroczysty apel w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim, po którym odbyło się świeczkowisko – namiastka harcerskiego ogniska. Wydarzeniu temu towarzyszyło śpiewanie pieśni harcerskich, prezentacje artystyczne drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim oraz I LO. Zaproszonym gościom wręczono kwiaty oraz wyróżniono osoby szczególnie zaangażowane we wspieranie harcerzy, w tym m.in. starostę bielskiego. Wieczorne spotkanie zakończyła wspólna harcerska kolacja.

zdjęcie: Starosta z wizytą u harcerzy

zdjęcie: Starosta z wizytą u harcerzy

Istotnym wydarzeniem była prezentacja ratowniczej drużyny harcerskiej przy I LO. Jest to pierwsza tego typu formacja w powiecie bielskim, której zadaniem jest szkolenie harcerzy pod kątem wykonywania zadań z zakresu ratownictwa medycznego. Może ona stanowić kuźnię kadr dla przyszłych zawodowych ratowników. Drużynowym został mianowany ks. Tomasz Łapiński – wikariusz parafii Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim.

zdjęcie: Starosta z wizytą u harcerzy

W jesiennym złazie uczestniczyło ok. 350 harcerzy i zuchów. Do udziału w uroczystym otwarciu imprezy zaproszono wielu gości, m.in.: starostę Snarskiego, przedstawicieli Chorągwi Białostockiej, dziekana bielskiego ks. prałata Kazimierza Siekierko, ks. prałata seniora Ludwika Olszewskiego oraz sponsorów wspierających działalność hufca. Warto wymienić wśród nich Władysława Żero z Brańska, członka rodziny ks. Bronisława Zaleskiego – jednego z założycieli gimnazjum w Bielsku Podlaskim, dzisiejszego I LO.

 

pd

Powrót na początek strony