Daniel Barszczewski z „Mechaniaków” drugi w Polsce!

Siedemnastego marca w Warszawie w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej.

Ilustracja do artykułu IMG_9600.JPG

Reprezentanci szkoły z nauczycielami i szkolną maskotką „samochodziarzy”

Wzięli w niej udział uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim: Daniel Barszczewski (IV TS), Damian Dobroczyński (III TS) i Sebastian Litwiniuk (III TS).

Niebywałym sukcesem może poszczycić się Barszczewski, który wśród 356 uczestników z całego kraju uplasował się na drugim miejscu i zakwalifikował się do ścisłego finału, który odbędzie się 12 maja w siedzibie firmy Robert Bosch sp. z o.o. Litwiniuk również uplasował się w czołówce, zabrakło mu czterech punktów, aby wejść do finału. Również Dobroczyński uzyskał dobry wynik.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Finaliści i laureaci olimpiady będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Rywalizacja wyłoni również samochodową szkołę roku – placówkę, której dwaj uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów (w II i III etapie). Po II etapie ZS nr 1 zajmuje III miejsce. Uczniów do zmagań w olimpiadzie przygotowali nauczyciele Krzysztof Lenkiewicz i Krzysztof Pietrzykowski.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu i trzymamy kciuki za Daniela Barszczewskiego, który 12 maja w III etapie zmierzy się z zadaniami praktycznymi.

 

oprac. Krzysztof Pietrzykowski

Powrót na początek strony