Sukces uczniów z II LO z BJN w prestiżowym konkursie Podlaska mozaika

Dziewiątego czerwca w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu „Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”.

Ilustracja do artykułu podlaska_mozaika1.jpg

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim przedstawili siedem projektów pokazujących wielokulturowość naszego regionu. Uznanie kapituły konkursu zyskały dwa projekty. W kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyli uczniowie II LO z BJN z klasy II a: Damian Sacharczuk, Hubert Sokołowski, Dawid Szumeluk, Michał Skorbiłowicz – za grę komputerową edukacyjno-zręcznościową „Moje Podlasie”.

Cenne nagrody rzeczowe i gratulacje otrzymali z rąk posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza, wojewody podlaskiego Andrzej Meyera, wicekurator Wiesławy Ćwiklińskiej i przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Damian Tomczuk, uczeń klasy I a za multimedialną prezentację pokazującą zwyczaje białoruskie towarzyszące człowiekowi od narodzin aż po śmierć.

Celem konkursu było:
– poznanie kultury, tradycji i obrzędowości regionu,
– budowanie postawy dialogu między ludźmi różnych kultur, narodów i religii,
– pogłębianie wzajemnego zaufania i sympatii,
– poszerzanie wzajemnej otwartości, ułatwiającej kontakt z drugim człowiekiem,
– budowanie gotowości do kontaktu z nieznaną osobą,
– integracja z zachowaniem odrębności kultur.

Opiekunem wymienionych uczniów był Włodzimierz Wawulski.

 

Sławomir Niedźwiecki

Powrót na początek strony