Święto policji w bielskiej komendzie

Dwudziestego trzeciego lipca br. bielscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji obchodzili swoje święto. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w roku 1995 r. w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej, co miało miejsce w 1919 r.

Ilustracja do artykułu 140729-swieto1.jpg

W uroczystościach obok funkcjonariuszy KPP wziął udział wicestarosta Piotr Bożko, obecni byli także m.in. podlaski komendant wojewódzki policji nadinsp. Sławomir Mierzwa, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu oraz duchowni.

zdjęcie: Święto policji w bielskiej komendzie

Początek uroczystości miał charakter refleksyjny – oddano cześć policjantom poległych na służbie oraz pod przewodnictwem kapłanów odmówiono modlitwę za funkcjonariuszy. Następnie kilkudziesięciu policjantów zostało awansowanych na wyższe stopnie, niektórzy z nich odebrało również odznaczenia za zasługi na służbie.

zdjęcie: Święto policji w bielskiej komendzie

Trzech funkcjonariuszy zostało wyróżnionych przez wicestarostę za wzorowe pełnienie obowiązków podczas unieszkodliwiania szaleńca grożącego zdetonowaniem gazu w bloku mieszkalnym. Wicestarosta przekazał wszystkim funkcjonariuszom życzenia sukcesów i osiągnięć w służbie, satysfakcji z wykonywania trudnej i odpowiedzialnej pracy, a także pomyślności w życiu osobistym i życzliwości mieszkańców miasta i powiatu bielskiego.

Powrót na początek strony