Uczennice Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach z wizytą u starosty bielskiego

Dwunastego czerwca br. laureatki IV Szkolnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki – Paulina Młodzianowska, Patrycja Zalewska i Karolina Olejnik – w nagrodę spędziły dzień w Starostwie Powiatowym w Bielsku Podlaskim, gdzie miały okazję zapoznać się – również od strony praktycznej – ze specyfiką funkcjonowania administracji samorządowej w powiecie.

Ilustracja do artykułu 130701-uczennice1.jpg

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowa Rada Gminy Wyszki, która poprzez zwoje działania upowszechnia ideę samorządową wśród młodzieży oraz wspiera aktywność młodych ludzi w gminie Wyszki.

Razem ze starostą i wicestarostą uczennice odwiedziły także Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim.

Na zakończenie wizyty laureatki otrzymały pamiątkowe gadżety promujące powiat bielski.