Uczniowie z „Ekonomów” wśród 500 najlepszych młodych logistyków w Polsce

Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszło szkolne eliminacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Bielsku Podlaskim.

Ilustracja do artykułu Final_VIOOL.jpg

W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia uczestniczyć będzie 515 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 pytań testowych dotyczących gospodarki zapasami oraz ogólnej wiedzy logistycznej. Wśród nich są Diana Kawiecka i Radosław Zabrocki z ZS nr 3 w Bielsku Podlaskim.

– Olimpiada swym zasięgiem obejmuje coraz więcej szkół i miast, startują w niej przedstawiciele wszystkich województw – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora olimpiady od 2008 r. – Rywalizacja na taką skalę, mobilizuje uczniów do nauki, a świadomość pokonania kilku tysięcy rówieśników dodaje im wiary we własne możliwości. Talent i ambicja procentują w przyszłości, nie tylko na studiach, ale i w pracy zawodowej.

Kolejny do pokonania – etap okręgowy – odbędzie się 5 grudnia w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Najzdolniejsi spośród uczestników VII edycji spotkają się w finale, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki 6 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana od 2008 roku i jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

 

Alicja Gruszczyńska, bk

Powrót na początek strony