Wielki sukces Kamila Tworkowskiego z II LO z BJN w Bielsku Podlaskim

Piętnastego marca 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Solidarności. Wśród laureatów znalazł się uczeń Kamil Tworkowski (klasa I b) z II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, który zajął II miejsce. Bardzo dobry wynik uzyskała również Ewa Korolko uczennica klasy I a (także II LO), która zajęła VI miejsce.

W całym kraju do pytań zasiadło ponad 800 uczniów. Test składał się z różnorodnych zadań wielokrotnego wyboru, sprawdzających wiedzę historyczną. Najlepsze trójki z każdego regionu utworzą drużyny, które rywalizować będą ze sobą w finale Olimpiady. Między etapem wojewódzkim a ogólnopolskim 16 drużyn przyjedzie do Gdańska na dwudniową wizytę studyjną. Finał konkursu odbędzie się 4 czerwca 2013 roku w historycznej sali bhp Stoczni Gdańskiej. Każda z drużyn będzie miała za zadanie przedstawić multimedialną prezentację, a jury konkursu będzie potem zadawać drużynie pytania.

Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest fundacja Centrum Solidarności z Gdańska. Honorowym patronem jest Lech Wałęsa. Opiekunem uczniów był Włodzimierz Wawulski.

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim dziękuje Kazimierzowi Leszczyńskiemu, pierwszemu przewodniczącemu NSZZ „Solidarność” w Bielsku Podlaskim oraz Zdzisławowi Tworkowskiemu, obecnemu przewodniczącemu Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” w Bielsku Podlaskim, za pomoc w gromadzeniu materiałów na potrzeby przygotowań do niniejszej Olimpiady.

Powrót na początek strony