Wizyta arcybiskupa bielskiego Grzegorza w Starostwie Powiatowym

Szesnastego listopada Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim odwiedził z wizytą duszpasterską prawosławny arcybiskup bielski Grzegorz.

Ilustracja do artykułu Dsc_6291_640.jpg

Spotkał się z władzami Powiatu, reprezentowanymi przez starostę Sławomira Jerzego Snarskiego i wicestarostę Piotra Bożko.

Podczas wizyty dyskutowano o sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju, regionie i powiecie. Jego Ekscelencja interesował się zwłaszcza problemami mieszkańców powiatu oraz sposobami ich rozwiązywania przez samorząd. Podczas wizyty towarzyszył mu dziekan bielski ks. mitrat Leoncjusz Tofiluk.

Arcybiskup Grzegorz urodził się 4 grudnia 1964 r. w Białymstoku. Ukończył Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Jabłecznej. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1992 i w tymże roku złożył wieczyste śluby zakonne.

Arcybiskup Grzegorz od wielu lat związany jest z miastem Bielsk Podlaski. W latach 1998-2008 pełnił tu już posługę biskupią, następnie zaś był biskupem supraskim. W sierpniu br. ponownie objął funkcję wikariusza diecezji warszawsko-bielskiej z tytułem biskupa, zaś w październiku przyjął godność arcybiskupa. Od roku 2016 pełni obowiązki opiekuna duchowego Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce. Z Bielskiem Podlaskim związany jest również poprzez pracę w Studium Ikonograficznym, gdzie wykłada liturgikę i język starocerkiewnosłowiański.

 

pd

Powrót na początek strony