Wizyta uczniów w Starostwie

Piętnastego listopada bielskie Starostwo Powiatowe odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Miłych gości podejmował sekretarz powiatu Ryszard Anusiewicz.

Ilustracja do artykułu 20191115_095403_HDR.jpg

Wizyta w gabinecie starosty

Jest to kolejna wizyta uczniów tej szkoły w urzędach administracji publicznej. Wcześniej zawitali do Urzędu Miasta Bielsk Podlaski i Urzędu Gminy Bielsk Podlaski.

Goszczącą w Starostwie młodzież i opiekujących się nią nauczycieli przywitał sekretarz Anusiewicz. Podczas spotkania udzielił on bogatych informacji na temat działalności samorządu powiatowego i Starostwa, jednostek organizacyjnych Powiatu, jego organów oraz osób nim kierujących. Dla uczniów szczególnie interesujące były zagadnienia związane z życiem codziennym i załatwianiem spraw w urzędzie. – Każdy was, tak jak każdy z mieszkańców powiatu, przynajmniej raz w życiu przyjdzie do nas załatwić swoją sprawę – mówił sekretarz Anusiewicz. – Może to być wydanie prawa jazdy lub rejestracja pojazdu, może tez być budowa domu. Prowadzimy także bezpłatne udzielanie porad prawnych, z których każdy z was może skorzystać.

Ryszard Anusiewicz

Sekretarz powiatu Ryszard Anusiewicz otrzymał wykonane ręcznie barwne podziękowanie

Po krótkim wykładzie uczniowie zwiedzili pomieszczenia Starostwa. Zajrzeli m.in. do gabinetów starosty i sekretarza powiatu, zapoznali się z pracą sekretariatu, stanowiskiem pracy promocji powiatu oraz biurem obsługi klienta.

Wizytę zakończyła wymiana upominków. Sekretarz Anusiewicz otrzymał wykonane ręcznie barwne podziękowanie. Odwdzięczył się gościom wręczając im niespodzianki.

 

pd

Powrót na początek strony