Wstańcie, chodźmy – zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Dekanat Bielski oraz Fundacja Mater zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka, którego hasło brzmi w tym roku „Wstańcie, chodźmy”.

Ilustracja do artykułu 190926PLAKAT JPII XIV-640.jpg

Temat oraz szeroka formuła konkursu nieprzerwanie od ponad dekady przyciąga dzieci i młodzież. Każdego roku uczestnicy z całego świata nadsyłają ponad 1,5 tysiąca prac, a niesłabnące zainteresowanie świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma osoba Świętego dla młodego pokolenia, co niewątpliwie jest zasługą rodziców i opiekunów wychowanych w okresie pontyfikatu papieża Polaka.

W ciągu dekady w konkursie wzięło udział ponad 21 000 dzieci i młodzieży (w trzynastej edycji, w 2018 roku nadesłano ponad 1600 prac z całego kraju oraz Ukrainy, Anglii, Rosji, Irlandii, Litwy).

Konkurs jest adresowany do ludzi młodych, z którymi Jan Paweł II czuł szczególną łączność i bliskość. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich poziomów nauczania, włącznie ze szkołami specjalnymi. Termin składania prac: do 26 września 2019 r.

– Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
– Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie
– Dekanat Bielski
– Fundacja Mater