XII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Konkurs od ponad dekady przyciąga dzieci i młodzież z całej Polski, a od minionego roku – także spoza jej granic.

Ilustracja do artykułu sw jp2 - miniatura.jpg

Niesłabnące zainteresowanie świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma osoba Świętego dla kolejnego pokolenia. Pokolenia, które nie miało okazji poznać Ojca Świętego. Pokolenia, które zna Jana Pawła II z przekazów dorosłych, licznych publikacji i samego nauczania Świętego. Dlatego tak ważna jest rola nas dorosłych w przybliżaniu najmłodszym osoby i nauczania Jana Pawła II.

Stąd zaproszenie do udziału w dwunastej edycji konkursu. Tym razem czekamy na prace inspirowane hasłem XVII Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją”. Należy je składać – wraz z kartą zgłoszeniową (doc, 170 kB) – do 25 września 2017 r. Na odwrocie każdej pracy należy nakleić dokładnie uzupełnioną stopkę (doc, 30 kB).

Szczegóły w regulaminie (doc, 160 kB).

Organizatorzy:
– Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
– Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie
– Dekanat Bielski

Honorowy patronat:
– JE Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus
– Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
– Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
– Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska
– Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński