XVI Festyn Mikołajkowy w Bielsku Podlaskim

Kilkuset małych bielszczan bawiło się w niedzielę 3 grudnia br. w amfiteatrze miejskim w parku Królowej Heleny. Okazją do zabawy był XVI Festyn Mikołajkowy, zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bielsku Podlaskim. Atrakcji było sporo, więc zainteresowanie imprezą jak co roku było bardzo duże.

Ilustracja do artykułu 1.JPG

Na scenie amfiteatru co chwila zmieniali się artyści, grający i śpiewający dla młodej publiczności. Swoje wokalne i sceniczne umiejętności zaprezentowali zarówno gospodarze – podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy – jak i goście: zespół Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim, grupa Tęcza Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, grupy wokalne z bielskich szkół podstawowych i przedszkoli, a także obchodzące niedawno swoje 20-lecie działalności Studio Piosenki Fart i zespół Karuzela.

zdjęcie: XVI Festyn Mikołajkowy

zdjęcie: XVI Festyn Mikołajkowy

Prowadzący imprezę profesjonalni animatorzy zadbali o zaangażowanie uczestników w tańce i wspólną zabawę. Dobry nastrój wprowadzało także… kilku Mikołajów, którzy wraz z towarzyszącymi im w orszaku elfami i innymi bajkowymi postaciami hojnie obsypywali cukierkami rozentuzjazmowane dzieci.

zdjęcie: XVI Festyn Mikołajkowy

zdjęcie: XVI Festyn Mikołajkowy

Nie zabrakło atrakcji także dla opiekunów bawiących się dzieci. Nieco zmarznięci rodzice mogli raczyć się gorącymi placuszkami i innymi pysznościami podlaskiej kuchni lub ogrzać się w namiocie ustawionym przez bielskich strażaków. Całość zakończył pokaz fajerwerków, przyjęty przez młodą publiczność brawami i radosnymi piskami.

W organizacji festynu mikołajkowego miał swój udział Powiat Bielski.

 

pd

Powrót na początek strony