Birycki z ZS nr 4 najlepszy w kraju!

Dwudziestego ósmego maja br. w murach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyły się eliminacje centralne XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Ilustracja do artykułu birycki 640.jpg

W zmaganiach wystartowało ponad 200 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Z Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim wzięło udział dwóch uczniów: Ireneusz Birycki, uczeń IV klasy technikum rolniczego w bloku produkcja zwierzęca i Michał Andrzejuk, uczeń klasy II w bloku mechanizacja rolnictwa.

Uczestnicy najpierw rozwiązywali test, a później przystąpili do części praktycznej.

Uczniowie ZS nr 4 spisali się na medal! Ireneusz Birycki zajął I miejsce w bloku produkcja zwierzęca i został laureatem etapu centralnego XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Michał Andrzejuk został finalistą Olimpiady.

 

bh, ZS4

Powrót na początek strony