Nowa siedziba wydziału komunikacji

Od 29 czerwca br. wydział komunikacji i transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim przyjmuje klientów w nowej siedzibie przy ul. Widowskiej 1 (w byłym budynku szkolnym po tzw. ekonomach).

Ilustracja do artykułu 20210629_090704_HDR pd.jpg

Wejście do wydziału komunikacji i miejsca parkingowe

Wejście do wydziału komunikacji i miejsca parkingowe

Wejście do wydziału znajduje się w szczycie od strony wjazdu na plac manewrowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Klienci załatwiający sprawy związane np. z rejestracją pojazdu lub wydaniem prawa jazdy otrzymali do dyspozycji obszerny hol wyposażony w stoły i krzesła. Wkrótce zostanie uruchomiony elektroniczny system kolejkowy. Uporządkuje on ruch klientów, którzy do tej pory byli wywoływani po imieniu. Zapewnione im zostały także przestronne stanowiska obsługi, pozwalające na wygodne rozłożenie dokumentów i składanie podpisu. Czekają na nich również nowe toalety, w tym jedna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Stanowisko do obsługi klientów: prawa jazdy

Stanowisko do obsługi klientów: prawa jazdy

Stanowisko do obsługi klientów: rejestracja pojazdów

Stanowisko do obsługi klientów: rejestracja pojazdów

Nowa siedziba w porównaniu z dotychczasową lokalizacją w budynku przy ul. Mickiewicza 46 zapewni klientom zdecydowanie lepszy komfort i wygodę. Ponadto otrzymali oni do dyspozycji oddzielny parking, który zmniejszy dotychczasowe kłopoty z parkowaniem pojazdów w centrum miasta. Jedno stanowisko postojowe zostało przeznaczone dla kierowców niepełnosprawnych.

Pomieszczenie biurowe

Pomieszczenie biurowe

Archiwum

Archiwum

Także pracownicy starostwa nie mogą narzekać na nowe warunki lokalowe. Obecnie mają do dyspozycji o wiele więcej przestrzeni niż w poprzednim lokum. O jedną kondygnację niżej znajduje się archiwum, zwiększył się zatem komfort dostępu do dokumentacji archiwalnej. Poprzednio po dokumenty musieli oni udawać się do piwnicy czteropiętrowego budynku, co zabierało cenny czas. Do użytku pracowników oddano także pokój socjalny, a wszystkie pomieszczenia pracy i obsługi są klimatyzowane.

Elektroniczny system kolejkowy

Elektroniczny system kolejkowy

Elektroniczny system kolejkowy

O opinię na temat nowej siedziby zapytaliśmy naszych klientów. Docenili oni przede wszystkim przestronność wnętrz, wygodę obsługi i poczucie bezpieczeństwa. Zwracali także uwagę na miłą obsługę ze strony pracowników starostwa.

 

pd

Powrót na początek strony