Obchody święta policji w Bielsku Podlaskim

Dwudziestego pierwszego lipca w budynku Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim odbyły się uroczyste obchody święta policji, upamiętniające 102. rocznicę powstania Polskiej Policji.

Ilustracja do artykułu image001.jpg

W uroczystościach wzięli udział funkcjonariusze policji, wicestarosta Piotr Bożko, burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski oraz kapelan bielskich policjantów ks. Aleksy Kuryłowicz.

Obchody święta policji w Bielsku Podlaskim

Oficjalne uroczystości zgodnie z ceremoniałem rozpoczęły się od złożenia meldunku komendantowi powiatowemu policji w Bielsku Podlaskim przez dowódcę uroczystości.

Obchody święta policji w Bielsku Podlaskim

W dniu święta policji nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 38 funkcjonariuszy bielskiej policji. Akty mianowania wręczali komendant powiatowy insp. Wojciech Macutkiewicz oraz wicestarosta Bożko.

Obchody święta policji w Bielsku Podlaskim

Uroczysty apel był doskonałą okazją do złożenia życzeń i podziękowań wszystkim bielskim funkcjonariuszom za ich służbę. Głos zabrali komendant oraz zaproszeni goście. Wicestarosta w swoim przemówieniu złożył życzenia oraz podziękował bielskim funkcjonariuszom za trud i sumienne wykonywanie obowiązków, szczególnie podkreślając ich zaangażowanie w zapewnienie mieszkańcom powiatu bezpieczeństwa w okresie pandemii.

Patronat honorowy nad świętem objął komendant główny policji.

 

js, fot. KPP w Bielsku Podlaskim

Powrót na początek strony