Podpisanie umowy na budowę hali sportowej przy II Liceum

Dwudziestego piątego maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim podpisana została umowa na budowę hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

Ilustracja do artykułu Podpisanie umowy 640.jpg

Powiat bielski jako zamawiającego reprezentowali starostowie Sławomir Jerzy Snarski i Piotr Bożko. Wykonawcę – Firmę Usługowo-Budowlaną Wróblewski Andrzej Wróblewski – reprezentował jej właściciel.

Umowa określa termin zakończenia budowy na 30 listopada 2022 r. Wynagrodzenie wykonawcy wyniesie nieco ponad 5 mln zł. Firma Wróblewski oświadczyła, iż część robót budowlanych przeprowadzą podwykonawcy. Dotyczy to wykonania sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

Nowy obiekt sportowy będzie miał wymiary 18,7 na 42,9 m, a jego powierzchnia wyniesie 641 mkw. Zajmie on teren wzdłuż ul. Kopernika, od ściany szczytowej budynku dydaktycznego II Liceum, biegnący wzdłuż obecnego łącznika z salą gimnastyczną (w przyszłości znajdą się w nim pomieszczenia socjalne: szatnie, umywalnie i sanitariaty). Takie usytuowanie budynku nie spowoduje konieczności rozbiórki obecnej sali oraz łącznika, w którym funkcjonuje biblioteka szkolna, pracownia komputerowa i sala lekcyjna. Kilka miejsc parkingowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych, przewidziano na istniejącym placu u zbiegu ulic Kopernika i Zamkowej. Opracowana koncepcja architektoniczna budynku i jego otoczenia ma zapewnić ożywienie przestrzeni śródmiejskiej i wpisać się w prowadzone przez miasto Bielsk Podlaski działania rewitalizacyjne. Taka lokalizacja obiektu była możliwa dzięki zgodzie władz Bielska na wejście z inwestycją w pas drogowy ulicy Kopernika.

Nowy obiekt sportowy zapewni uczniom właściwe warunki do uprawiania sportu, zwiększania aktywności fizycznej i rozwijania związanych z tym zainteresowań. Podniesie także atrakcyjność liceum dla młodzieży ze szkół podstawowych dokonującej wyboru miejsca dalszej edukacji. Zyska także cała społeczność powiatowa, która wzbogaci się o nowoczesny obiekt sportowy.

 

pd

Powrót na początek strony