Punkty szczepień powszechnych przeciwko Covid-19 w powiecie bielskim

Od poniedziałku 10 maja br. w powiecie bielskim ruszają masowe szczepienia przeciwko Covid-19.

Ilustracja do artykułu szzepimy się 640.png

W Bielsku Podlaskim punkt szczepień zorganizowany przez Powiat Bielski i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zostanie otwarty w budynku „Z” szpitala (oddział zakaźny) przy ul. Kleszczelowskiej 1.

Będzie on funkcjonował od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00. Przewiduje się, że codziennie będzie mogło się w nim zaszczepić ok. 150 osób, a tygodniowo ok. 700 osób.

Kto może skorzystać z powszechnych szczepień? Przede wszystkim każda osoba, która posiada e-skierowanie. Jeżeli zainteresowany takowego nie posiada, może zwrócić się do swego lekarza POZ o jego wystawienie. Na wizytę umawiać się można także przez portal pacjenta, telefonicznie pod numerem telefonu 85 833 43 93 lub po prostu zgłaszając się do punktu szczepień.

Powiat Bielski wspólnie z SPZOZ przygotował także punkt szczepień powszechnych w Brańsku, mieszczący się w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II. Szczepienia będą w nim wykonywane natychmiast po dostarczeniu szczepionek w ramach systemu dystrybucji szczepionek.

Więcej informacji na temat szczepień można uzyskać na stronie https://pacjent.gov.pl.

 

pd

Powrót na początek strony